Program PIT 2013/2014 - PIT-37, PIT-28, PIT-36, PIT-36L i inne PITy 2013

Kliknij tutaj aby pobrać darmowy program PITy 2013/2014.

Doskonały program do sporządzania deklaracji rocznych PIT, pobierz go bezpłatnie i przygotuj PIT za 2013 rok w kilka minut! Program PITy 2013/2014 pomoże Ci przygotować i wysłać przez internet (e-deklaracje) wszelkiego rodzaju PITy, w tym najpopularniejsze PIT-37, PIT-28 i PIT-36, a także PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. Rozliczysz nim dochody z pracy, z emerytury lub renty, dochody zagraniczne, a także dochody z działalności gospodarczej i najmu. Odliczysz także wszystkie obowiązujące ulgi podatkowe, w tym ulgę na dzieci i ulgę na internet.

E-deklaracje

Program PITy 2013/2014 współpracuje z systemem Ministerstwa Finansów umożliwiając przesyłanie e-deklaracji za 2013 rok przez Internet do urzędów skarbowych. System E-deklaracje Ministerstwo Finansów uruchomiło w 2006 roku, jednak wówczas mogły z niego korzystać duże firmy (przychód netto ponad 5 mln euro). Stopniowo od 2008 roku wprowadzono możliwość przekazywania PIT online i eliminowano ograniczenia wynikające ze stosowania tej metody. Z chwilą kiedy Ministerstwo Finansów zniosło obowiązek posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego w postaci karty chipowej i jej czytnika wszystkie edeklaracje roczne możemy wysyłać przez Internet. Obecnie przekazywanie e deklaracji to standard. Parafrazując wypowiedz jednego z polityków można stwierdzić, że zalety korzystania z możliwości przekazania edeklaracji online to "oczywista oczywistość".

Dodatkową zaletą naszego programu PITy 2013/2014 jest możliwość przesyłania e deklaracji bez konieczności:

  • instalowania dodatkowych programów zewnętrznych typu wtyczka lub innych modułów, który rozszerzałby możliwości wyjściowe naszego produktu,
  • pobierania formularzy deklaracji ze strony Ministerstwa Finansów e-deklaracje.

Dodatkowa zaleta programu to możliwość korzystania z kreatora PIT, który między innymi dobiera odpowiedni formularz e-deklaracji wraz z niezbędnymi załącznikami. W trakcie wypełniania pozycji edeklaracji w oknie ukazują się odpowiednie komentarze zaczerpnięte z broszury informacyjnej Ministerstwa Finansów.  Niektóre treści wpisywane od e deklaracji są weryfikowane przez program, np. wadliwie wpisany numer NIP lub PESEL (nie tylko z uwagi na błędną ilość cyfr). Wiele wartości z pól przenoszone jest lub wyliczane w sposób automatyczny. Dotyczy to przede wszystkim dodawania, odejmowania, ale również wyliczania np. stóp procentowych, limitów i oczywiście wartości samych podatków.

Mimo, że wypełnianie samej e deklaracji jest stosunkowo proste to jednak interpretacje przepisów w odniesieniu do szczególnych pytań, na które odpowiedzieć musi sobie podatnik mogą stwarzać problem lub budzić wątpliwości. Proponujemy więc kliknąć na "zeznania podatkowe za 2013 rok" lub bezpośrednio na PIT-28, PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 i dalsze poruszające zagadnienia związane z prawem podatkowym.

Zdajemy sobie sprawę, że nie na wszystkie wątpliwości możemy odpowiedzieć na naszych stronach poświęconych zagadnieniom prawnym związanym z rozliczeniem PIT przez Internet. Jest to jednak wskazówka dla podatników, aby nie czkali z rozliczeniem się z podatku do ostatniej chwili i pozostawili sobie nieco czasu na rozstrzygnięcie wszelkich wątpliwości. Gdyby się jednak zdarzyło, że wątpliwości wystąpią "za pięć dwunasta" to lepiej wysłać PIT online z merytorycznym błędem i skorygować później, niż bez błędu ale po terminie. Za skorygowane błędy fiskus nie karze.

Abstrahując od powyższej przyczyny, gdyby zaistniała konieczność przekazania do urzędu skarbowego korekty zeznania można tego również dokonać e deklaracją z załączonym do niej uzasadnieniem przyczyny korekty na formularzu ORD-ZU.

Po sporządzeniu e-Deklaracji wysłanie jej przez Internet programem PITy 2013/2014 jest banalnie proste.

Na wygenerowanym formularzu edeklaracji klikamy na e-Deklaracja.

W oknie "Wysyłanie deklaracji - e-deklaracja" wpisujemy przychód z zeznania za rok poprzedni, następnie klikamy "Wyślij".

Zazwyczaj po kilku sekundach e deklaracja zostaje wysłana i możemy pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), poprzez kliknięcie na pasku narzędziowym formularza PIT przycisku "Poświadczenie odbioru". Druk UPO jako dowód dostarczenia deklaracji do urzędu skarbowego dobrze jest wydrukować i podpiąć do wydrukowanego również zeznania podatkowego.

W okresach szczególnego nasilenia przekazów e-deklaracji, a szczególnie w ostatnich dniach przed upływem terminu przekazywania deklaracji może się zdarzyć, że czas wysyłania zeznania może się znacznie wydłużyć. System co do zasady może wydać potwierdzenie w ciągu 24 godzin, a więc można spokojnie wyłączyć komputer i po kilku godzinach sprawdzić czy otrzymaliśmy poświadczenie odbioru. Pamiętać jednak musimy, że złożenie rozliczenia PIT przez Internet w ostatniej chwili niesie w sobie ryzyko nieotrzymania UPO w ostatecznym terminie przekazania zeznania. Zagrożenie takie występuje tym bardziej, że w ostatniej chwili możemy popełnimy błąd, który spowoduje nieprzyjęcie edeklaracji przez system Ministerstwa Finansów. W przypadku wydłużenia procedury wysyłania e deklaracji na następny dzień po terminie, system zakwalifikuje zeznanie jako złożone po terminie z wszelkimi wynikającymi z tego faktu konsekwencjami.          

               

Program PITy 2013/2014

Polecamy Państwu doskonały program PITy 2013/2014, którym bez najmniejszych problemów można wypełnić wszystkie druki PIT za 2013 rok, w tym PIT-37, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. Program PIT 2013/2014 jest darmowy i można go pobrać z naszej strony.

Sprawdź także stronę abcpodatkowe.pl, gdzie znajdziesz wiele informacji na temat podatków, jak na przykład PIT 37, PIT 36, PIT-28 i o innych deklaracjach podatkowych.

PIT-37

Już ponad milion podatników złożyło PIT-37 programem PIT 2013/2014. Program ten ma wbudowany kreator druków PIT, dzięki niemu PIT-37 można przygotować w parę minut, wystarczy podać tylko kilka kwot z PIT-11, kreator umieści je w odpowiednich pozycjach druku PIT-37.

e-Deklaracje

Jak wysłać e-deklarację przez internet? Najlepiej skorzystać z programu PITy 2013/2014, wystarczy kilka kliknięć i PIT trafia do Urzędu Skarbowego. Polecamy wszystkim tą metodę dostarczania deklaracji przez internet online, nie ma lepszego sposobu na złożenie PIT za 2013 rok. Nie potrzebujesz przy tym drogiego podpisu kwalifikowanego, wysyłamy PITy przez internet za darmo!